1 » 2 » Saisona3

Opinie

O ile uwielbiam kosmetyki tej firmy, tak do tej kredki mam lekkie zastrzeżenie. Cudowna jest ze względu na skład, ale dość ciężko maluje się nią po skórze.…
Ocena produktu 4/5

Saisona

Saisona   Saisona jest to pierwsza marka fitokosmetologiczna, która dba o piękno kobiety o każdej porze roku i w każdych warunkach klimatycznych.
Stworzona w 2006 roku przez Charlotte Béraud. Obecnie w posiadaniu laboratorium Vabel.
Posiada szeroki asortyment produktów zaprojektowanych do ochrony i uwydatnienia piękna skóry przez wszystkie cztery pory roku . Fitokosmetologia polega na zastosowaniu naturalnych wyciągów (ekstraktów) roślinnych zwiększających skuteczność formuły w produktach pielęgnacyjnych. Każdy naturalny ekstrakt roślinny zawiera kluczowe czynniki aktywne o specyficznych właściwościach i ukierunkowanym działaniu.Produkty Saisona to nie tylko francuskie, organiczne i certyfikowane kosmetyki, ale to przede wszystkim: innowacja w pomyśle, składnikach i produktach.

* Innowacja w pomyśle: SZCZEGÓŁOWE DZIAŁANIE O KAŻDEJ PORZE ROKU…
           Zimą nasza skóra jest znacznie osłabiona przez wiatr, mróz i dość niski poziom wilgoci. Tą porą roku dostrzegamy zmiany w „płaszczu” hydrolipidowym. Funkcja ochronna skóry jest słabsza, czego rezultatem jest suchość i wrażliwość skóry.
W lecie podstawowym zagrożeniem jest słońce, które powoduje oparzenia słoneczne oraz wpływa na foto starzenie. Nadmiar wiatru i słońca zwiększa natomiast ryzyko przyspieszonego odwodnienia.
          Pośrednie pory roku – wiosna i jesień – są trudniejsze do zbadania, ponieważ w tych okresach występują większe wahania w warunkach klimatycznych ( zamiennie ciepło, zimno oraz słońce, deszcz itp.) Pewne jest jednak, iż właśnie tego typu wahania znacznie osłabiają naszą skórę i wpływają na jej kondycję oraz zdrowy i promienny wygląd.
          Jesienią odczuwamy znużenie i spadek poziomu energii z powodu malejącej intensywności światła i spadku temperatury. Skóra staje się sucha, uszkodzona latem przez promienie UV zaczyna się łuszczyć.
          Wiosną natomiast pierwszy kontakt ze słońcem często może spowodować nieodwracalne uszkodzenia. Początkiem tej pory roku czujemy pozimowe zmęczenie i jesteśmy bardziej poddatni na różnego rodzaju alergie skórne. Wzrasta również produkcja łoju skórnego, a pory rozszerzają się w miarę jak wzrasta poziom wilgoci.
Należy również pamiętać, iż nierzadko zmiany związane z porami roku wpływają na ogólny stan ciała i naszą kondycję, co niestety odbija się na wyglądzie i stanie 


* Innowacja w składnikach: STEWIA… 
Krzew ten należy do rodziny astrowatych, pochodzi z Paragwaju, uprawiany w wielu regionach świata, jest przedmiotem badań człowieka już od końca XIX wieku.

Jego niezwykłe właściwości napinające skórę zostały udowodnione w cyklu badań in vitro, przeprowadzonych przez zespół badawczy pod przewodnictwem dyrektora wydziału dermatologii Szpitala Uniwersyteckiego w Besançon- Philippe Humberta.

Posiadając wsparcie ze strony OSEO (francuska agencja innowacji) przeprowadził on serię badań klinicznych, które pozwoliły na pogłębienie wiedzy dotyczącej właściwości kosmetycznych tej rośliny.

Badana kliniczne potwierdziły funkcje nawadniające, a także blokujące – co oznacza, iż ogranicza ona niewyczuwalną utratę wody, a co za tym idzie odwodnienie skóry.
Wyjątkowe właściwości napinające sprawiają natomiast, iż stewia jest niezwykłym składnikiem aktywnym opóźniającym procesy starzenia.


„Dodatek stewii do kultury in- vitro przywraca kurczliwe siły fibroblastów u bazy zmarszczek do poziomu rozwiniętego przez zdrowe fibroblasty.
To pozwala sformułować wniosek, iż stewia ma napinający efekt na fibroblasty w pomarszczonej skórze”.


* Innowacja w produktach: AKTYWNA WODA…

alt alt Katalog PDF - http://www.erato.linuxpl.eu/wp-content/uploads/2015/08/katalog.pdf
 
 
Dodatkowe opcje przeglądania
Zakres cen od do
Tylko nowości
Tylko promocje
Brak produktów ...

Witamy w naszym sklepie

 

Newsletter
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl | Realizacja MarketingowaStrona